برند تجهیزات آبیاری

هانتر


هانتر، یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات آبیاری فضای سبز و زمین های گلف در جهان می باشد. تولیدات این شرکت شامل آبپاشهای مخفی شونده چرخان و اسپری کننده، شیر برقی، کنترلر، کنترلر مرکزی و سنسورهای هواشناسی است. این شرکت، بیش از 250 ثبت اختراع داشته است و در 125 کشور دنیا مشغول فعالیت تجاری است.


شرکت هانتر در سال 1981 توسط پیشگام و کارآفرین صنعت آبیاری، ادوین هانتر و پسرش پل در سن مارکوس کالیفرنیا تأسیس شد. نوآوری آنها آبپاشهای چرخ دنده ای بود که اجازه می داد جریان ثابتی از آب از طریق نازل، پوشش وسیعی از چمن را به صورت یکنواخت آبیاری کند.

در آن زمان استفاده از آبپاشهای ضربه ای معمول بود. این آبپاشها خیلی ابتدایی آب را به سمت بالا پرتاب می کردند و از پوشش ضعیفی برخوردار بودند. لذا ورود آبپاشهای چرخ دنده ای انقلابی در زمینه صنایع آبیاری محسوب میشد.


     

 
در سال 1983، هانتر اولین آبپاش چرخ دنده ای خود را تحت عنوانPGP (professional gear-driven pop-up) به جهان آبیاری معرفی کرد. کارآمدی این آبپاش سبب شد شرکت هانتر به سرعت به عنوان یک تولید کننده تجهیزات آبیاری در جهان شناخته شود. در سال 1985 بدنبال افزایش تقاضا برای آبپاش PGP، هانتر شبکه توزیع بین المللی خود را در استرالیا و اروپا افتتاح کرد. تا سال 1994 محصولاتی که شرکت هانتر ارائه می داد شامل روتورهای با برد کوتاه و بلند ، آبپاشهای اسپری، شیر برقی و کنترلر می شد.
    در سال 1994، ادوین هانتر بعد از اعلام بازنشستگی خود، هدایت شرکت را به پسرش ریچارد سپرد. با ورود او و توسعه خطوط تولید، آبپاشهای روتور با فواصل آبیاری بالای 48 متر، آبپاشهای MP rotator، کنترلرهای مبتنی بر داده های هواشناسی، شیر برقیهای سنگین، کنترلرهای مدولار و آبیاری زیر سطحی Eco-Mat به عرصه محصولات آبیاری وارد شدند. همچنین او موفق شد نام تجاری FX را برای صنایع روشنایی فضای باز بدست آورد. سومین نسل هانتر، گرگ پسر ریچارد می باشد که در سال 2013 رهبری صنایع هانتر را به عهده گرفته است.

 

سایر برندها

نظرات کاربران